Najważniejsze zasady:
- Lakiery do paznokci pakowane są w niewielkie, szklane opakowania.
- Lakiery do paznokci, podobnie jak inne kosmetyki nie podlegają recyklingowi.
- Zarówno pełne, jak i puste opakowania po lakierach należy umieścić w pojemniku na odpady zmieszane.
Czym charakteryzują się lakiery do paznokci?
Gdzie wyrzucić lakier do paznokci? Te niewielkie buteleczki są wypełnione kolorową emalią o toksycznym, szkodliwym dla środowiska składzie. Dodatkowo, ze względu na nieumiejętne korzystanie, lakiery czasem już w połowie opakowania stają się zbyt gęste i konieczne jest ich wyrzucenie. Ze względu na zawartą w lakierze nitrocelulozę czy ftalany, nie można swobodnie wyrzucać takich opakowań do kuchennego kosza.
Z czego wykonane są zazwyczaj opakowania na lakiery do paznokci?
Gdzie wyrzucić stare lakiery do paznokci? Buteleczki na lakier tradycyjny lub hybrydowe są wykonane ze szkła. Zakrętka i pędzelek to natomiast tworzywo sztuczne, zazwyczaj dość odporne na uszkodzenia mechaniczne. Niemniej jednak, ze względu na zawartość opakowania, a także trudności z ewentualnym usunięciem, nie ma możliwości dokładnego wyczyszczenia i przekazania na recykling.
Gdzie wyrzucić lakier do paznokci?
Gdzie wyrzucić lakier do paznokci? Wszelkiego typu opakowania po lakierach do paznokci, zarówno tradycyjnych, jak i tych utwardzanych w lampie, powinny być wyrzucane do pojemników na odpady zmieszane. Niezależnie od powodu ich utylizacji, nie ma możliwości poddania ich recyklingowi.
Czy opakowania z po lakierach powinny być płukane?
Ze względu na konieczność wyrzucenia opakowań po lakierze do kontenera na odpady zmieszane, nie ma sensu płukać buteleczek. Dodatkowo warto mieć na uwadze, że jest to substancja toksyczna, która nie powinna trafiać bezpośrednio do kanalizacji.
Czy wyrzucanie pełnych i pustych opakowań po lakierach wygląda tak samo?
Gdzie wyrzucić lakier do paznokci? Zarówno w przypadku pełnych, jak i pustych opakowań po tego rodzaju kosmetykach, nie ma dużej możliwości wybory. Ze względu na zawartość lub pozostałości środka we wnętrzu buteleczki, zawsze musi trafić ona do pojemnika na odpady zmieszane. Nie ma również możliwości otworzenia opakowania i np. rozdzielenia części szklanej od zakrętki z pędzelkiem.