Prasowanie ubrań na ogół nie jest szczególnie lubianą czynnością. Być może dlatego w ostatnich latach coraz więcej osób rezygnuje z tradycyjnego żelazka na rzecz lekkich urządzeń parowych. Żelazko czy parownica, które z nich warto wybrać? Sprawdź to!
Jak używać parownicy do prasowania?
Jedną z największych zalet parownicy do prasowania jest brak konieczności rozkładania specjalnej deski. Ubrania traktujemy parą w momencie, kiedy wiszą rozłożone na wieszaku. Steamer nie jest szczególnie trudny w użytkowaniu. Urządzenie wystarczy wypełnić wodą zgodnie z zaleceniami producenta i włączyć.
Parownica pozwala szybko i bez prawie żadnego wysiłku wygładzić ubrania, a także znacząco odświeżyć ich zapach.
Efekty prasowania żelazkiem i parownicą
Jeżeli zastanawiasz się, co lepiej sprawdzi się w twoim domu: żelazko czy parownica, odpowiedz sobie koniecznie na pytanie o częstotliwość prasowania. Tradycyjne żelazko może okazać się niezbędne dla osób, które mają do uprasowania dużą ilość ubrań i którym zależy na dokładności.
Parownica działa szybko, jest bardzo lekka i prosta w obsłudze. Nie wymaga również specjalnego stanowiska w postaci deski do prasowania. Warto jednak pamiętać, że efekty jej pracy nie na wszystkich ubraniach będą tak spektakularne, jak w przypadku dokładnego prasowania żelazkiem.
Żelazko czy parownica? Co wybrać?
W przypadku większości osób, które na co dzień ubierają się swobodnie i nie przepadają za prasowaniem, parownica może okazać się całkowicie wystarczającym wyborem. Z kolei osoby, u których w miejscu pracy obowiązuje ścisły dress code i które nie mogą pozwolić sobie na marszczenia na koszulach, zdecydowanie nie powinny rezygnować z posiadania w domu żelazka.